Головна Новини Фермер створив незвичайну та корисну олію

Фермер створив незвичайну та корисну олію

Автор: admin

Фермер Бейло Бачкаі із села Соловка на Закарпатті вирішив налагодити виробництво олії з насіння гарбуза. Окрім цього планує налагодити ще й реалізацію олії з виноградних кісточок, повідомляє “Закарпаття онлайн”.

“Ми займаємося фермерством з 1987 року. На 5 гектарах землі вирощували зернові, картоплю, сорго. Раніше в селі Соловка люди традиційно вирощували соняшник і виробляли олію для власних потреб. Чавив її один чоловік. Коли він помер, рідні продали обладнання. У 2016 році у мене з’явилася можливість купити прес. І тоді ми разом із сім’єю вирішили продовжити традиції”, – розповідає фермер.

Виробництво олії – довгий процес, розповідає він.

“Ми працюємо протягом усього року. Результат отримуємо не відразу. Щоб олія була чистою, потрібно зачекати, щоб осіла. Це займає від 8 до 10 днів. У прохолодну погоду  – до 14 днів”, – розповідає Бейло Бачкаі.

Для виробництва олії підходить насіння не всіх сортів соняшника. Тому важливо підібрати правильну сировину.

Фермер має власну зерноочистну машину. Комбайн для збору соняшника орендує у сусідньому селі. Бейло допомагає чавити олію й сусідам. Заоохочує їх також займатися вирощуванням соняшника. Попит на олію від фермера перевищує пропозицію. Він не рекламує свою продукцію, адже постійні покупці вишиковуються у чергу.

Читайте також: Земельна реформа для органів місцевого самоврядування: озвучено підсумки року.

Читайте також