Головна Життя Корм для корови обходиться у понад 3 тисячі на місяць

Корм для корови обходиться у понад 3 тисячі на місяць

Автор: Ірина

Фермер Леонід Бобошко з Полтавщини вирощує свиней, тримає птицю. Господарює на власній землі. Для сім’ї вирішив завести корову.

“Ми теличку взяли не для заробітку, а для себе, – розповідає Леонід Бобошко на своєму ютюб-каналі. – Скільки людей мене відмовляли, казали, Льоня, корова – це невигідно. Поговорив із братом, який професійно займається вирощуванням корів. Раніше він мав 90 голів, зараз тримає 20. Сказав, що все йде до того, що скоро корову бачитимемо тільки в зоопарку. Підтвердив, що справа збиткова”, – розказує Леонід Бобошко.

Каже, прикро спостерігати, як наші села пустіють на очах. Недавно було 35 корів по дворах, ганяли на випас череду. А на тепер нема де й домашнього молока купити. Тому ми ризикнули. Торік купили молоду корову, Красуню, вигодували її.  

9_Тваринництво_Бобошко
У господарстві Леоніда Бобошка на початку січня народилося теля. Фото: instagram.com/t40_leonid

Леонід із дружиною порахували витрати за місяць на утримання корови. 

“Красуня після першого отелу дає 20 літрів молока на день. Продаємо по 50 гривень за 3-літрову банку. Можу збути шість банок – це 300 гривень на день. У місяць – 9 тисяч гривень. Начебто й непогано”, – каже Бобошко. 

За ловами фермера, корова за день з’їдає тюк сіна – це 50 гривень. 4 кілограми дерті – 26 гривень. 2 кілограми макухи – то 30 гривень. У місяць виходить: сіно – 1500 гривень, дерть – 780, макуха – 900. Загалом – 3180 гривень. Вода, електроенергія та газ – ще тисяча гривень розходу. Усього  – 4180. Тож у залишку мають 4820 доходу.   

“Держать корову для себе можна. Великих грошей не буде, але завжди матимете свіже молоко, сметану та сир.

Мені можуть сказати, що я розписав найкращий перебіг подій, а корова дає 20 літрів молока три-чотири місяці, потім ця кількість іде на спад. Два місяці взагалі не доїться, а їсть не менше. І не завжди ціна молока базарна. Це справді так.

На молоковоз люди здають по 6,5-7 гривень за літр. При такому сценарії дохід у місяць буде 4200 гривень, а витрати на корм – 4180. Роботу я не рахую. А іншу частину року треба утримувати худобу за власний кошт. Тому люди й не хочуть тримати корів”, – каже Леонід Бобошко.

Катерина Сажотрус, газета “Рідне село Україна”

Передплачуйте газету на сайті: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&product_id=91887&search=89782&type=main

Читайте також