Головна Новини Названо найпрогресивніший спосіб розведення свиней

Названо найпрогресивніший спосіб розведення свиней

Автор: admin

Сьогодні у свинарстві набули поширення безвигульні технології утримання, економічно найвигідніші. Від народження й до кінця відгодівельного циклу свиней розмішують у спеціальних верстатах, без підстилки на щілинній або суцільній підлозі, повідомляє журнал The Ukrainian Farmer.

Типовий свинарник поділяється на кілька ізольованих секцій, де свині перебувають на різних стадіях виробничого циклу: незапліднені свиноматки та кнури для запліднення; опоросні свиноматки та з новонародженими поросятами; поросята на дорощуванні; основне поголів’я свиней на відгодівлі.

Найпрогресивнішим уважається безстресовий спосіб розведення свиней, за якого між секціями опоросу, дорощування та відгодівлі обладнують спеціальні лази, через які поросята самостійно переходять з одного відділення до іншого. Відбувається стихійне формування груп, у яких свині почуваються комфортно, швидко набирають вагу й не відчувають конкуренції.

Розведення свиней в ізольованих секціях відповідає принципу «все порожньо – все зайнято», блоки легко мити та дезінфікувати. Безстресова система покращує якість м’яса, що має важливе значення в умовах насиченого ринку.

Читайте також