Головна Громада Що можуть зробити громади для подальшого користування фондами землеустрою та оцінки земель

Що можуть зробити громади для подальшого користування фондами землеустрою та оцінки земель

Автор: admin

На сьогодні впроваджується оцифровування матеріалів Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель, повідомляє Мінагрополітики.

Чинне законодавство передбачає переведення матеріалів фонду землеустрою та оцінки земель в електронну форму та передачу їх із районів до обласних управлінь Держгеокадастру. Це дозволить оперативно використовувати їх органами Держгеокадастру та державними реєстраторами.  Вартість оцифровування цих архівів попередньо оцінюється у 200,5 млн грн і на 2022 рік кошти на це у держбюджеті відсутні.

До Держгеокадастру продовжують звертаються громади та органи місцевого самоврядування з проханням залишити архіви у розпорядженні районів. Враховуючи обставини, що склалися із фінансуванням оцифровування документів, громади за наявності вільних коштів у бюджеті мають змогу самостійно оцифрувати матеріали фонду землеустрою, залишивши собі електронні копії архівів для власного користування та надання якісних адміністративних послуг. Оцифрування однієї одиниці документації коштує в середньому 24,45 грн. Перелік документації із землеустрою й оцінки земель розміщено за посиланням: https://land.gov.ua/derzhavnyi-fond-dokumentatsii-iz-zemleustroiu/ .

Читайте також: Земельна реформа для органів місцевого самоврядування: озвучено підсумки року.

Читайте також